Çfarë sfidash ka Tuheli në prag të duelit të Bundesliges me Dortmundin!

Verdhezinjtë janë në krye të renditjes dhe ai ka qenë në stolin e tyre. Tomas Tuheli do të debutojë me Bajernin si trajner pikërisht në ndeshjen kundër Dortmundit në “Alianc Arenë”. Mediat gjermane shkruajnë se Tuheli do të duhet të merret me shumë gjëra që bavarezët të ngjiten në nivelin e tyre të zakonshëm. Flitet se Sadio Mane duhet të kthehet në formë, që Leroi Sane të mbledhë veten, që të shërojë çarjen në dhomën e zhveshjes pas largimit të Nagelsmanit.

Sfidanti.al