Po thyhet më në fund mallkimi gjysmëfinal për Solskjerin?!

Nuk është edhe aq pak kur arrin në katër më të mirët, por tek Mançester Junajtidi janë mësuar me trofe. Jo më kot është një ekip 20 herë kampion i Anglisë dhe 3 herë kampion i Europës, ndaj Ole Gunar Solskjer sa më shpejt duhet të heqë njollën që ende e ka. Ai gjithnjë ka dështuar në gjysmëfinale të ndeshjeve me eleminim, pra të kupave në Angli apo Europë. Fitorja 6-2 ndaj Romës i jep mundësi të mëdha që ta tejkalojë më fund barrierën dhe të provojë finalen e parë. Ja gjysmëfinalet e humbura deri tani nga norvegjezi:

Mançester Junajtid-Mançester Siti 0-2, Kupa e Ligës

Mançester Junajtid-Sevilja 1-2, Liga e Europës

Mançester Junajtid-Çelsi 1-3, Kupa e Anglisë

Mançester Junajtid-Mançester Siti 1-3, Kupa e Ligës

Sfidanti.al