Ka futboll edhe në “provincë”, mes shumë halleve starton Kategoria e Dytë

Kategoria e Dytë që është edhe niveli i fundit profesionist i futbollit shqiptar, ka nisur më në fund garën zyrtare me ndeshjet e para të grupit B që përfshin një pjesë të madhe të jugut të vendit. Skuadra me shumë probleme ekonomike dhe të tjera ende të paplotësuara ndërsa dy emra të mëdhenj janë Luftëtari dhe Pogradeci. Ja rezultatet e javës së parë;

Oriku 1-0 Shkumbini 

62′ Llollaj

Pogradeci 3-1 Këlcyra 

11′ Ivani, 31′ , 90’+2′ Topllari/ 37′ Boni

Labëria 1-2 Luftëtari 

68′ Haruni /30′ Santos, 66′ Pula

Delvina 1-2 Devolli 

26′ Myftari/ 21′ Ago, 87′ Raez

Maliqi pushim

 

sfidanti.al