Java nuk mbyllet pa dhunë

Duket e pamundur që skenat e tensionit dhe përplasjet të mos jenë të pranishme në Kategorinë e Dytë, thuajse në çdo javë. Momente aspak të hijshme janë regjistrua në duelin mes Butrinti dhe Pogradecit, ku miqtë triumfuan me rezultatin 1-3. Vendimet e gjyqtarit Sokol Bebja janë kontestuar ashpër nga tifozeria vendase, teksa nuk kanë munguar

Vazhdoni leximin →

Shkumbini del në ankand

4 milionë lekë për 80% të aksioneve të klubit të Shkumbinit. Kjo është lëvizja më e fundit që Bashkia e Peqinit ka marrë në lidhje me administrimin e Klubit të Futbollit ‘Shkumbini’ sh.a. duke njoftuar zhvillimin e një ankandi për të kërkuar pronarë të rinj duke qenë se aksionet zotërohen 100% nga Bashkia. Klubi funksionon

Vazhdoni leximin →

Çudirat shqiptare të futbollit…amator

Nuk mund të mungonte këtë fundjavë turpi në fushat e futbollit shqiptar. Në skenë u ngjit Kategoria e Dyte me ndeshjen Maliqi-Pogradeci. Humbja 0-2 e vendasve në ndeshjen e Grupit B të Kategorisë së Dytë, ka sjellë protesta të shumta nga skuadra e Maliqit. Ajo fillimisht vendosi të largohej nga fusha e lojës gjatë pjesës

Vazhdoni leximin →

Shkumbini mbetet pa trajner

Ecuria jo e mirë në pjesën e parë të kampionatit në Kategorinë e Dytë i ka detyruar drejtuesit e Shkumbinit të Peqinit që të bëjnë ndryshime në stolin drejtues. Elbasanasi Ferdinand Bilali nuk do të jetë më trajner i klubit peqinas, “divorc” të cilin e ka bërë zyrtare vetë presidenti i Shkumbinit përmes një njoftimi

Vazhdoni leximin →

Futbolli i grushtave, pranga kapitenit të Shënkollit

Futbollisti i Shënkollit, Bledar Zefi ka përfunduar në pranga nga Policia e Lezhës pas episodit të shëmtuar gjatë takimit me Sopotin. Zefi goditi me grusht gjyqtarin Aburraman Kadriu, me këtë të fundit që iu desh të merrte mjekim ne Spitalin rajonal Lezhë. Njoftimi: Lezhë/ Dhunoi fizikisht arbitrin gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve

Vazhdoni leximin →