Ibrahimoviçi do të kthehet te Milani? Fantazi apo..Ibrakadabra

Zllatan Ibrahimoviçi, mbas pesë vitesh, ka mundësi që të kthehet te Milani, njoftojnë meidumet italianë. Sikurse dihet, për shkak të një dëmtimi serioz në gju, Junajtidi nuk e aktivizoi klauzolën për vazhdimin e bashkëpunimit me futbollistin suedez që, tani, është në kërkim të një klubi të ri. Ibroja ka oferta nga SHBA-ja dhe Kina, por, sipas agjentit të tij, Mino Rajola, ai do që të qëndrojë në Evropë. Milani është një nga opsionet.

Ibrakadabra ka luajtur me Milanin gjatë viteve 2010-2012 dhe në 85 ndeshje ka shënuar 56 gola. “Rosonerët” ia shitën atë, më pas, për 20 milionë euro PSZH-së. Ibrahimoviçi, sezonin e kaluar, me 28 gola të shënuar në 46 ndeshje ishte golashënuesi më i mirë i Junajtidit, por, sidoqoftë, e mbylli atë me një dëmtim të minutës së fundit në ndeshjen e Ligës së Evropës me Anderlehtin belg.

Sfidanti.al