Milani kalon në sulm të fuqishëm ndaj UEFA-s: E njëanshme!

Kriza financiare dhe pakënaqësia e klubeve më të fuqishëm po bën që të shtohen edhe më shumë akuzat dhe goditjet ndaj “qeverisë europiane të futbollit”. Pas përplasjeve të ashpra që kanë pasur me UEFA-n, Reali e Juventusi, i vjen radha Milanit të kalojë në sulm. Administratori Ivan Gazidhis, ish-drejtues i Arsenalit, deklaron se “UEFA është

Vazhdoni leximin →

Përse Milani ka harruar rinovimin e kontratës me Piolin?!

Në fushën e lojës, ekipi cilësohet si “i bukuri i Serisë A”, përkundrejt Interit që është “i forti” dhe Napolit që vlerësohet “e papritura”. Milani i Stefano Piolit është një nga ngjarjet futbollistike në Itali, i rikthyer më në fund në Champions pas kaq vjetësh, por papritur merret vesh se trajnerit i kanë mbetur vetëm

Vazhdoni leximin →

Milani shpreson që Ibrahimoviç të luajë që ndaj Lacios

Planet ishin që ylli suedez të zbriste në fushë në Champions kundër Liverpulit, por gjithçka mund të ndryshojë. Milani mund të ketë nevojë për Zllatan Ibrahimoviçin që këtë të diel ndaj Lacios në Serinë A. Kjo sepse Olivie Zhiru nuk mund të luajë për shkak se është i izoluar si i infektuar me Kovid 19,

Vazhdoni leximin →