Revolucioni i Milanit është në emrat e 5 përforcimeve

Ende nuk janë realizuar të gjitha operacionet, dhe po bisedohet me klubet, por gjithsesi me futbollistët ka akord. Milani po sheh nga e ardhmja, ndërsa skuadra duhet forcuar dhe stoli duhet të jetë më i gjatë. Pasi u zyrtarizua Loftus-Çik, ka marrëveshje me të tillë si Pulishiç, Musah, Reijnders dhe Çukvueze. Holandezi Reijnders është emri

Vazhdoni leximin →

Milani, 33 milionë euro dhe një huazim për tre përforcime!

Pritja ka përfunduar. Milan nis fushatën e blerjeve në merkato me tre goditje të njëpasnjëshme. Priten zyrtarizimet, por mediat italiane janë të sigurta se klubi kuqezi ka zgjedhur Premier Ligës për të bërë “Pazar” në këtë sesion të tregur të transferimeve. i pari është Ruben Loftus-Çik, mesfushori anglez i Çelsit. Edhe më parë në shënjestrën

Vazhdoni leximin →

A do ta fitojë dot Milani derbin për Lukakun?!

Oferta për Çelsin është bërë dhe kjo është shumë e rëndësishme. Flitet se mund të arrihet një akord për 40 milionë euro për kartonin e Romelu Lukakut, dhe Çelsi padyshim që do të ishte dakord. Klubi anglez nuk dëshiron një huazim të dytë për sulmuesin e Belgjikës, ndonëse vetë futbollisti ka dëshirë që të vazhdojë

Vazhdoni leximin →

Milani mund të largojë deri gjysmën e skuadrës

Një verë e vështirë për klubin kuqezi. Nuk është e lehtë të përsëritesh, ndërsa në dy sezonet e fundit u arrit të fitohej titulli dhe të shkohej në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Tashmë, Milani bën llogaritë se duhen shumë punime në skuadër. Trajneri Stefano Pioli dhe drejtuesit teknikë do të duhet të marrin disa

Vazhdoni leximin →