Leao reagon pas fyerjeve raciste

Rafael Leão ka reaguar në rrjetet sociale për të denoncuar fyerjet raciste që ka marrë nga një fans. “Nuk duroj dot më të të shoh në fushë, po bëhem racist dhe ti po më acaron. Dil sa më shpejt, ti dhe kushdo që të ndjek”, ka shkruar tifozi.Portugezi e ka ndarë mesazhin duke iu përgjigjur tifozit: “Fatkeqësisht, bota vazhdon të ketë këtë lloj njerëzish mendjevegjël”. Ka reaguar gjithashtu klubi i Milanit, duke i ofruar mbështetje sulmuesit: “Rafa, ne jemi me ty. Nuk ka vend për racizëm, as mes tifozëve tanë, as në futboll”.

sfidanti.al