Ekonomia italiane shkon “tatëpjetë”, por jo Juvja e Ronaldos

Në fund të fundit, mund të pranohet edhe që të mos shënojë shumë gola. Kristiano Ronaldo po “shënon” me shumicë në aspektin tjetër të futbollit, në atë të biznesit, pak a shumë ashtu si suksesi financiar i Mançester Junajtidit, edhe pse nuk e fiton prej kohësh Premier Ligën apo Championsin.

Juventusi po njeh rritje të madhe të vlerës së aksioneve në bursë, sidomos që kur superylli erdhi nga Reali i Madridit. Vetëm në gusht, vlera e aksioneve u rrit me 62 për qind, ndërsa rritja totale vjetore ishte 86 për qind. E gjitha kjo, kur ekonomia italiane nuk po paraqitet shumë mirë, dhe në tërësi, ajo ka humbur 6.2 për qind të vlerës së aksioneve në bursë, vetëm javët e fundit.

Sfidanti.al