Santi Kazorla dhe Arsenal, fundi i dashurisë..

Mesfushori i Arsenalit, Santi Cazorla mund të transferohet në Turqi dhe lajmi eshte befasues.

Arsenal dhe Santi Cazorla mund të ndahen në fund të sezonit. Sipas The Sun mesfushori spanjoll ka gjasa t’i bashkohet skuadrës turke, Fenerbahce

Cazorla ka kontratë me klubin londinez vetëm deri në fund të këtij sezoni. Mos vazhdimi i kontratës deri më tani nënkupton që 32 vjeçari gjatë verës duhet të gjej një klub të ri.

Perfaqesuesi i Spanjës është transferuar në Arsenal nga Malaga në vitin 2012. Ai deri më tani ka luajtur mbi 130 ndeshje për Arsenalin derisa ka shënuar 29 gola