F1, Hamilton i vërsulet skuadrës pas garës së Turqisë!

“Përse e bëtë të gjithë këtë”. Kështu shpërtheu kampioni i botës pas thirrjes që i bënë nga Mercedesi për të ndërruar gomat kur kishin mbetur edhe pak xhiro deri në përfundim të Çmimit të Madh të Turqisë në Stamboll. Ljuis Hamiltoni ishte në vendin e tretë pas Maks Verstapenit dhe deri në atë kohë humbiste

Vazhdoni leximin →