Legjionarët, Cikalleshi rikthehet te goli

Kur kanë mbetur edhe pak javë nga përfundimi i sezonit 2023-2024 në disa nga kampionatet më të rëndësishme në Europë dhe jo vetëm, legjionarët kuqezi vijojnë të japin më të mirën e tyre në klubet ku aktivizohen. Sokol Cikalleshi u rikthye te goli në kampionat me skuadrën e Konyaspor, që triumfoi 3-0 në sfidën e fundjavës

Vazhdoni leximin →

Manaj në historinë e Sivasspor

Rey Manaj, i cili arriti të shënonte kundër Konyaspor në ndeshjen në shtëpi në javën e 34-të të kampionatit, e rriti numrin e golave ​​në kampionat në 18 dhe u bë golashënuesi më i mirë i Sivassporit në historinë e Superligës. Pas Rey Manaj vijnë Aatif Chahechouhe me 17 gola në sezonin 2013-2014, Michael Eneramo me

Vazhdoni leximin →

Trajneri i Sivasspor: Manaj special

Në javën e 34-ët të Superligës turke, Rey Manaj ka arritur të shënojë një tjetër gol me vlerën e tri pikëve. Nuk kanë munguar vlerësimet pas ndeshjes, sidomos nga trajneri i tij, Bülent Uygun, i cili e nisi konferencën pas ndeshjes kështu: “Jemi të lumtur që arritëm të marrim tri pikët. E dinim që kundërshtari

Vazhdoni leximin →

Ernest Muçi: Jemi një ekip cilësor!

Ernest Muçi ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës në javën e 33-të të Superligës turke, ndërsa Beshiktashi ka fituar 2-0 përballë Ankaragucu. Sulmuesi kuqezi realizoi në minutën e 18-të, ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 67-të nga Muleka, me asistimin e Rashicës. Pas ndeshjes Muçi është shprehur: “Ne jemi një ekip

Vazhdoni leximin →

Cikalleshi drejt rinovimit me Konyaspor

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, do të jetë edhe një sezon pjesë e klubit turk, Konyaspor. Kavajasi ka arritur marrëveshjen për të qenë pjesë e klubit turk deri në muajin qershor të vitit 2025. Në orët në vijim vetë Konyaspor pritet të konfirmojë rinovimin e kontratës me sulmuesin shqiptar, i cili është një nga

Vazhdoni leximin →

Besiktas kërkon të mbushë arkën me Muçin

Puna për strukturën e skuadrës para sezonit të ri te Beşiktaş vazhdon pa u ngadalësuar. Bardhezinjtë, të cilët sezonin e ri do ta nisin duke synuar titullin kampion, po kryejnë punën e tyre në këtë drejtim. Anëtari i Bordit të Drejtorëve të Beşiktaşit, Kaan Şakul, pas vizitës së tij në Angli, bëri deklarata të qarta

Vazhdoni leximin →

Rey Manaj rrëfen Turqinë

Manaj rrëfen jetën në Turqi dhe shpjegon menjëherë se gjuha ishte shumë “familjare”. I pyetur nëse dinte fjalë turke, sulmuesi i Sivasport përgjigjet: “Patjetër që po, tamam, bismilah, ajran janë fjalë të cilat i përdorim edhe në Shqipëri”. Manaj nis rrëfimin e tij me fëmijërinë e vështirë ku tregon: “Në vitin 1997 Shqipëria ka kaluar

Vazhdoni leximin →

Federata Turke e Futbollit ndëshkon Trabzonspor

Pas disa ditësh heshjte, Federata Turke e Futbollit ka vendosur që përveç gjobave financiare, të ndëshkojë me gjashtë ndeshjesh në shtëpi pa tifozë, skuadrën e Trabzonspor, për agresionin e tifozëve të kësaj skuadre ndaj lojtarëve të Fenerbahce pas ndeshjes së 17 marsit. Gjatë takimit të luajtur në stadiumin “Papara Park”, në Trabzon, të cilin Fenerbahce

Vazhdoni leximin →