Salah tallet me Liverpulin ” 39 milion..me kini blere lire”

Salah ka filluar të bëjë shokë në skuadrën e tij të re, Liverpool, madje ka nisur me batuta pa leshuar hije ne fushe.

Gjatë ditës së djeshme, Liverpooli konfirmoi transferimin rekord të klubit, Mohamed Salah nga Roma, i cili besohet se i ka kushtuar skuadrës Jurgen Klopp 39 milionë funte dhe Salah me humor ka thene: “Nuk jam kaq i lire ne loje..”

Ai tashmë ka veshur fanellën e Liverpoolit, derisa për disa momente takoi edhe fansa të Liverpoolit, duke u njoftuar me ta para fillimit të sezonit, ku ish anësori i Chelseat premtoi një sezon mbresëlënës.