Kovacic, jeta e re te Çelsi: Ndjenje unike

‘Jam vertet i lumtur dhe i emocionuar qe jam ketu-keshtu eshte shprehur Mateo Kovacic si lojtari me i ri i Çelsit. Mesfushori kroat u transferua te  Blute e Londres nga Reali i Madridit ne forme huazimi.

‘Do te jap me te miren time-vijoi me tej Kovacic-per mua eshte nje kampionat i ri dhe fillimi eshte i veshtire, por trajneri dhe shoket e skuadres do te me ndihmojne mezi po pres qe te filloje sezoni i ri’.

Sfidanti.al