Kovaçiç: Siti, një transferim i mrekullueshëm për mua!

Me negociatat të përfunduara prej disa ditësh tashmë, “qytetarët” e Mançester Sitit kanë nënshkruar zyrtarisht me mesfushorin kroat, Mateo Kovacic, në një kontratë e cila do të zgjasë për 4 vite dhe që i kushtoi “qytetarëve” plot 30 milionë paund. Pas nënshkrimit të kontratës së tij të re, disa fjalë si lojtari më i ri

Vazhdoni leximin →

Kroacia triumfon në “ferrin” e Bursës, vendos Kovaçiç

Treshja e madhe e mesfushës vazhdon të jetë aty. Luka Modriç, Marcel Brozoviç si dhe Mateo Kovaçiç (në vend të Ivan Perishiçit) dirigjuan lojën e Kroacisë që triumfoi 2-0 në stadiumin e Bursës ndaj Turqisë vendase. Në prani të 40 000 tifozëve, ishte Kovaçiç që shënoi dy gola, si dhe Livakoviç që vazhdoi formën e

Vazhdoni leximin →

Kovacic, jeta e re te Çelsi: Ndjenje unike

‘Jam vertet i lumtur dhe i emocionuar qe jam ketu-keshtu eshte shprehur Mateo Kovacic si lojtari me i ri i Çelsit. Mesfushori kroat u transferua te  Blute e Londres nga Reali i Madridit ne forme huazimi. ‘Do te jap me te miren time-vijoi me tej Kovacic-per mua eshte nje kampionat i ri dhe fillimi eshte

Vazhdoni leximin →

Reali i Madridit nuk është në modën e kroatëve, së fundmi!

Njëri u largua, ndërsa tjetër dëshiron të ikë. Mateo Kovaçiç, talenti kroat pak i aktivizuar tek Reali, zgjodhi ta vazhdonte karrierën tek Çelsi, të paktën për edicionin e ardhshëm. Të treja palët për momentin janë të kënaqur, pasi Kovaçiç do të ketë më shumë minuta në dispozicion, Çelsi do të ketë një mesfushor sulmues tepër

Vazhdoni leximin →