‘Le Parisien’: PSG gati të ofrojë 210 mln Euro për Isko, Bejl dhe Kros

Paris Sën Zhermeni është gati të hidhet në kundërsulm. Pas zërave të shumtë që lidhnin Nejmarin dhe Mbapenë me Realin e madridit, klubi parizien vendosi të hedhë sytë nga klubi merenges dhe të vërë në shënjestrën e tij 3 lojtarë të ‘Los Blancos’;Iskon, Garet Bejl dhe Toni Kros duke shfaqur gatishmërinë për të paguar 210 milionë Euro për ta. Kampionët e Francës kanë vendosur të bëjnë shumë ndeyshime për sezonin e ardhshëm dhe po mendon të bëjë pazar në kryeqytetin spanjoll gjatë kësaj vere.

Rikthimi i Zinedin Zidan në pankinë ka bërë që shumë futbollistë të cilët deri tani ishin të paprekshëm, të kenë dyshimet e tyre për qëndrimin në radhët e Realit të Madridit. Iberikët nga ana e tyre kërkojnë të bëjnë blerje dhe për këtë arsye duhet që të nxjerrë edhe lojtarë në shitje dhe këta 3 futbollistë kanë mundësitë më të mëdha për t’i thënë lamtumirën klubit madrilen.

Në ndeshjet e fundit, Garet Bejl është lënë jashtë grumbullimit të skuadrës, ndërsa Isko dhe Kros nuk i shfrytëzuan mundësitë që iu dhanë nga trajneri francez dhe me këtë panoramë të krijuar, nuk duket ndonjë cmenduri të mendosh që të 3 këta lojtarë të shkojnë në Paris.

Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘Le Parisien’, profilet e Iskos, Kros dhe Bejl janë analizuar deri në detaj nga drejtuesit e Paris Sën Zhermenit që e shohin blerjen e këtyre lojtarëve si një mundësi shumë rë mirë për të krijuar iluzione të reja.

Ardhja e mundshme e Bejl, Iskos dhe Kros me shumë gjasa do të shoqërohet me largimin e Kavanit dhe Draksler nga të cilët Paris Sën Zhermeni pretendon të sigurojë të ardhura të konsiderueshme për t’i investuar më pas. për më tepër, ardhja e lojtarëve të Realit do të ndihmojnë edhe strategjinë e marketingut të klubit dhe do të injektonte më shumë moral te lojtarët aktualë të Paris Sën Zhermenit që kanë treguar se kanë nevojë që të marrin kulturën e fitores.

sfidanti.al