Rakitic nuk e fsheh: Do gezohem nese Ronaldo largohet nga Reali

Kristiano Ronaldo ka vene me dyshim.te ardhmen e tij te Reali i Madridit edhe pse ky i fundit po merr masat e tij per ta bindur ate qe te qendroje. Per kete teme ka folur edhe mesfushori kroat i Barcelones ne nje interviste per te perditshmen ‘Marca’ ku nuk e fshehu aspak gezimin e tij nese kjo do te ndodhe.

‘Nuk arrij te imagjinoj largimin e Ronaldos nga Reali i Madridit-tha Rakitic ne intervisten e tij-por ne futboll gjerat ndodhin shume shpejt. Ronaldo eshte nje lojtatr qe ben diferencen  ne Madrid. Nuk dua te genjej, nese largohet nga Reali do te gezohem. Por si koleg qe r kam i uroj me te miren dhe shpresoj qe te marre vendimin me te mire per te’.

Sfidanti.al