Rakitic: Futbolli është vërtet mizor

Ivan Rakitic është i pakënaqur që Sevilla fitoi vetëm një pikë kundër Villarrealit të dielën, por publikisht mbështeti trajnerin Diego Alonso, dorëheqja e të cilit po kërkohet nga tifozët. Kike Salas shënoi në minutën e 75-të për 1-0, por vetëm dy minuta më vonë Villarreal barazoi me anë të Morales. “Ne u përpoqëm, luftuam, nuk

Vazhdoni leximin →

Ivan Rakitic kthehet te Sevilla pas 6 vitesh

Rikthimi i Ivan Rakitic te Sevilla është realitet. Klubi andaluzian arriti më në fund akordin me Barcelonën për këtë kalim të mesfushorit kroat dhe lajmi u konfirmua nga të dy klubet nëpërmjet komunikatave për shtyp me Rakitic që konsiderohet zëvendësuesi më i mirë i Ever Banegës Bisedimet mes Barcelonës dhe Sevillas nuk hasën në asnjë

Vazhdoni leximin →