Klubet që duan Simeonen, ta harrojnë; argjentinasi rinovoi me Atletico Madrid deri në 2020

Erdhi më në fund lajmi i shumëpritur nga tifozët e Atletico Madrid. Diego Pablo Simeone rinovoi kontratën me klubin madrilèn edhe për dy sezone të tjerë, deri në 30 qershor të vitit 2017, për t’u berë teknku më besnik ndaj një skuadre sigurisht pas Arsene Wenger te Arsenali. Ky është sezoni i 7 që Simeone është në drejtimin e Atleticos dhe fakti që ai rinovoi në një moment të vështirë ku merkatoja e ‘Los Colchonerpos’ ishte e bllokuar ishte lajmi më i bukur për bardhekuqtë nga Madridi, ndërkohë që konfirmimi tjetër është se ai do të jetë në staduiumin e ri të Atleticos, Wanda Metropolitano.

Sfidanti.al