Cikalleshi drejt rinovimit me Konyaspor

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, do të jetë edhe një sezon pjesë e klubit turk, Konyaspor. Kavajasi ka arritur marrëveshjen për të qenë pjesë e klubit turk deri në muajin qershor të vitit 2025. Në orët në vijim vetë Konyaspor pritet të konfirmojë rinovimin e kontratës me sulmuesin shqiptar, i cili është një nga

Vazhdoni leximin →

Alonso nënshkruan marrëveshje të re me Aston Martin

Fernando Alonso do të vazhdojë të garojë në Formula 1 me Aston Martin sezonin e ardhshëm, pasi ekipi njoftoi se dy herë kampioni i botës ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2026. Alonso bëri lëvizjen tek Aston Martin nga Alpine në vitin 2023 dhe të dy palët shijuan një fillim të fortë

Vazhdoni leximin →

Maignan i vendos ultimatum Milanit

Milani është vënë në kërkim të një portieri të ri, pasi Mike Maignan ka bërë një kërkesë që t’i rritet paga në tetë milionë euro në sezon për të rinovuar kontratën, kërkesë kjo që duket e pamundur që të realizohet nga drejtuesit e klubit. Ka pasur thashetheme në rritje se kuqezinjë janë duke u përgatitur

Vazhdoni leximin →

Barella pranë rinovimit

Në ndryshim nga Lautaro Martinez që ende nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me Inter-in për të rinovuar, Nicolo Barella duket se është i gatshëm për të zgjatur qëndrimin e tij te “zikaltërit”. Sipas raportimeve të medieve italiane Barella pritet të firmos një kontratë të re deri në vitin 2028 apo edhe 2029. Mesfushori ka

Vazhdoni leximin →

Inter rinovon me Darmian

Inter do të vazhdojë bashkëpunimin me Darmian, të paktën deri në vitin 2025. Mbrojtësi anësor po luan sezonin e katërt te Interi dhe sa herë i është dhënë mundësia, ka ndihmuar ekipin për arritjen e objektivave. Në këtë edicion, lojtari ka zhvilluar 17 ndeshje. Përshëndetje të gjithë tifozëve të Interit, jam i lumtur që do

Vazhdoni leximin →

Osimhen, Napoli cakton çmimin

Sipas gazetarit të besueshëm italian Gianluca Di Marzio, Osimhen ka rënë dakord për një marrëveshje në parim me Napolin për një rinovim të kontratës. Sulmuesi ende do të ketë klauzolën e tij të lirimit prej mbi 100 milionë euro, e cila e mban të hapur derën për një dalje të mundshme. Kontrata do të zgjasë

Vazhdoni leximin →

Fagioli rinovon kontratën me Juventusin

Tani është zyrtare: Nicolò Fagioli ka rinovuar kontratën me Juventusin deri më 30 qershor 2028.Vetë klubi i Juventusit e ka bërë të ditur lajmin me një postim në faqen zyrtare. “Juventus është i lumtur të njoftojë se kontrata e Nicolò Fagiolit është rinovuar deri më 30 qershor 2028. Bashkëpunimi vijon me Nicolòn, i cili ka

Vazhdoni leximin →

“El Cholo”, bardhekuq deri në vitin 2027

Diego Pablo Simeone do ta drejtojë Atléticon e Madridit deri në vitin 2027. Vetë klubi bardhekuq ka zyrtarizuar marrëveshjen e re me “El Cholo”. Një lajm i raportuar nga MARCA që më 5 nëntor, pak ditë pasi Natalia Simeone, motra dhe njëkohësisht menaxherja e trajnerit, i dha “OK”-in përfundimisht propozimit të Miguel Ángel Gil Marin,

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, mesfushori rinovon deri në vitin 2029

Rinovim i rëndësishëm te Real Madrid. Eduardo Camavinga do të qëndrojë te Los Blancos, të paktën deri në vitin 2029. Ka qenë vetë klubi me seli në Madrid që ka dhënë lajmërimin për fansat, nëpërmjet kanaleve zyrtare. Camavinga është pjesë e pandashme e skemave të trajnerit Ancelotti. Për mesfushorin ky është sezoni i tij i

Vazhdoni leximin →