Rinovimi i Mesit duket mision i pamundur për Paris SG!

Misioni i Paris SG për të mbajtur në skuadër Lionel Mesi edhe sezonin e ardhshëm është bërë shumë i vështirë. Është “L’Ekip” që zbulon detaje nga takimi i fundit mes drejtuesëve të klubit parizien dhe vëllait të Mesit, Horge, që është edhe menaxher i futbollistit. Tratativat për rinovimin e kontratës që skadon në qershor të

Vazhdoni leximin →

Napoli i dyfishon rrogën Kvarackelias në 2.5 milionë euro

Rinovimi do të vijë shpejt sepse ai e meriton. Futbollisti nga Gjeorgjia është ndoshta heroi kryesor i këtij Napoli, dhe drejtuesit nuk duan ta humbasin në asnjë mënyrë. Për këtë arsye, presidenti Di Laurentis është rakorduar me drejtorin sportiv Kristiano Xhuntoli e padyshim me trajnerin Luçiano Spaleti për të “futur në kasafortë” të ardhmen e

Vazhdoni leximin →

Rinovimi “amerikan” i Brojës: Çelsi ia besoi fanelën, “topi” në këmbët e shqiptarit!

Ende nuk është titullar, por hodhi një tjetër hap të madh. Armando Broja firmosi kontratën e re me Çelsin, që do ta mbajë në “Stemford Brixh” deri në 2028, të paktën sipas asaj që parashikohet. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, i diskutuar shpesh për t’u larguar, pas premtimit të trajnerit Tuhel, mori edhe shpërblimin për sakrificat

Vazhdoni leximin →