Barcelona shtirret apo vuan? Leo vazhdon me golat

Ka një ngushëllim për Barcelonën, Mesi 5 gola më shumë se Ronaldo .Lionel Messi është golashënuesi më i mirë në La Liga dhe dikujt i ka prishur gjumin.

Me dy golat që shënoi në fitoren prej 2:1 të Barcelonës ndaj Leganes, Leo Messi ka marrë fronin e të parit sa i përket golashënuesit më të mirë në La Liga deri më tani këtë edicion, ku Barcelona po vuan në dy fronte, La liga dhe në Champions.

Ai deri më tani ka shënuar 19 gola në La Liga, një më shumë se Luis Suarez e pesë më shumë se Cristiano Ronaldo.