Ndeshja e boksit nis me turp në ekranin e televizionit!

Boksierët profesionistë nuk janë gjithnjë ndër shembujt për t’u ndjekur. Nuk flasim për Xhorxh Foremanin apo Vitali Kliçkon, por edhe pas të tillëve si Majk Tajson, kanë mbetur të tjerë. Shembulli më i qartë i çmendurisë pa kufi ishte mes dy boksierëve që do të ndeshen në dhjetor. Dilian Uajt dhe Derek Çisora ishin ftuar

Vazhdoni leximin →

Formula 1, arena e deklaratave kontradiktore !

Gara e fundit e Formula 1 që u zhvillua në Meksikë e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion me favoritin Niko Rosberg, që tashmë po dridhet nga presoni dhe hendeku i zvogëluar. Por ndalesa latine ka sjellë gjithashtu polemika dhe rivendosi vëmendjen te disa rregulla qesharake dhe komisarë më shumë se të guximshëm

Vazhdoni leximin →

Uestbruk ndez NBA-në, Oklahoma harron Kevin Durantin!

Lebron Xhejms mund të jetë “Mbreti”, Stefën Kërri” mund të jetë “vrasësi me fytyrë fëmije”, por NBA ka një personazh tjetër për “Showman”. Njeriu i spektaklit quhet Rasëll Uestbruk, padiskutim emri më i shkëlqyer i sezonit, përveçse basketbollisti më i kompletuar fizikisht dhe atletikisht në ligë. Me 35 pikë të shënuara në koshin e Klipersave

Vazhdoni leximin →

Nga 300 km/orë tek një tigër, Hamilton feston në Meksikë

Shpesh kampionët e festojnë një fitore në sport me një gotë verë, apo birrë, në varësi të vendit ku jetojnë. Ljuis Hamilton nuk është se nuk e pëlqen aspak alkoolin, suksesin në Meksikë vendosi ta celebronte ndryshe. Ai shkoi në një Kopësht Zoologjik në kryeqytetin meksikan, Meksiko Siti, duke luajtur me një … tigër. Macja

Vazhdoni leximin →

Tenistja imiton Kardashianin, ja gjetja e Euzheni Busharit!

Hallouini është vërtet një festë me të papritura të mëdha. Kristiano Ronaldo apo Flojd Mejuedhër Xhunior tërhoqën vëmendjen, por jo më pak Euzheni Bushar. Tenistja kanadeze vendosi të imitonte një vajzë që është bërë e famshme në botë për gjoksin dhe të prapmet e saj, si Kim Kardashian (nuk dihet nëse Kim shquhet për ndonjë

Vazhdoni leximin →

Mafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?

Tenisisti izraelit Amir Vejntraub që mban vendin e 222-të në ranglistën botërore të tenisit, deklaroi, kohët e fundit, se mafia e basteve ka kontaktuar një numër tenisistësh, me qëllim që t’i fiksojë paraprakisht rezultatet e ndeshjeve, madje edhe më të mirët, midis tyre edhe Novak Gjokoviçin. Por, media sportive në Serbi konsideron se as që

Vazhdoni leximin →

Sebastian Vettel befasohet, “ i vjedhin” 10 sekonda

Komisarët e garës vendosën që ta penalizojnë pilotin gjerman Vetel  të Ferrarit me 10 sekonda, për drejtim të rrezikshëm të makinës kundrejt Daniel Ricciardos gjatë një manovre në garë, një ndëshkim ky që e zbret atë në vendin e 5-të, ndërkohë që vendi i 3-të i shkon pikërisht australianit. Ky vendim nuk është pritur mirë

Vazhdoni leximin →