Ky Ramos edhe kur nuk shënon, ngushëllon me..kokë

Ramos kërkon që humbja 2:1 nga Valencia të harrohet sa më parë dhe ka gjetur ngushëllimin ideal. Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, u ka dërguar një mesazh të qartë lojtarëve, se titulli ende është në duar të tyre dhe se duhet të harrojnë këtë ndeshje e të mendojnë për sfidat e radhës, shkruan Gazeta

Vazhdoni leximin →

Lorenco pushton Valencian në Çmimin e madh

Jorge Lorenzo e përshëndet me fitore Yamahan. Spanjolli triumfoi në Cminin e Madh të Valencias. Menjëherë pas tij u renditën Marquez me Honda dhe Iannone me Ducati. Sezonin e ardhshëm Lorenzo do të garojë me skuadrën Ducatit. Valentino Rossi u rendit i katërti.

Pas goditjes me shishe, Barça goditet edhe për ..teatrin e keq!

Askush nuk e mendonte se djelmoshat e talentuar, artistët e topit, kishin talentin e keq për të ofruar edhe një skenë me sjellje të pahijshme.  Fjala është për futbollistët e Barçës, të cilët gjatë ndeshjes me Valencian në stadiumin “Mestaja”,  kanë befasuar opinionin me sulmin e gabuar ndaj tifozëve. Kudo që janë shfaqur kanë fituar

Vazhdoni leximin →

Dëmtimi i Iniestës, kapiteni i Barçës 6 deri 8 javë jashtë!

Nuk pësoi dëmtimin katastrofal që do ta linte deri 6 muaj jashtë futbollit, por gjithsesi, lëndimi në Valencia ishte i rëndë. Andres Iniesta do t’i mungojë Barcelonës për 6 deri në 8 javë, pasi kapiteni katalanas bëri vizitat urgjente mjekësore pas ndërhyrjes së ashpër ndaj tij në stadiumin “Mestaja”. Kjo do të thotë se numri

Vazhdoni leximin →