Benzema-Asensio-Benzema, Reali “këput zinxhirët” ndaj Valencias!

Një skuadër e madhe duket kur, pasi ka qenë në vështirësi përballë një kundërshtari arrin të fitojë thellë. Edhe suksesi 3-0 i Realit të Madridit në “Miniestadi Alfredo Di Stefano” ndaj Valencias ishte i tillë, pasi “merengesit” rrezikuan të nokautoheshin në pjesën e parë, por arritën ta hidhnin në tapet kundërshtarin. Rodrigo Moreno goditi shtyllën

Vazhdoni leximin →

Propozimi I RFEF, Valencia ankohet te UEFA

Valencia nis protestat kundër propozimit të Federatës Spanjolle të Futbollit për të vlerësuar klasifikimin aktual për të përcaktuar skuadrat që do të marrin pjesë në kompeticionet evrlpiane nëse La Liga nuk do të mund të rinisë. Sipas këtij propozimi, klubi valencian që është në vendin e 7 mbetet jashtë dhe skuadra e 7 spanjolle në

Vazhdoni leximin →