Oskar Tabarez nuk dorëzohet; trajner i Uruguajit edhe 4 vjet

Oskar Tabarez nuk dorëzohet përballë sëmundjes që e ka mbërthyer. në moshën 71 vjecare, ai ka vendosur që të qëndrojë në pankinën e përfaqësueses uruguajane duke rinovuar kontratën me Federatën e Futbollit edhe për 4 vjet të tjerë. Është vetë qeveria e futbollit të vendit amerikanolatin që e zyrtarizoi lajmin nëpërmjet një komunikate për shtyp.

Vazhdoni leximin →

Kavani çfare vullneti! Stervitet edhe i vetem

Edinson Kavani duket se po ben te pamunduren per te pasur shanset e tij per aktivizim per ndeshjen me Francen. Sulmuesi uruguajan qe u demtua prane pulpes ne ndeshjen me Portugaline, ehte pare te stervitet vetem i shoqeruar nga pergatitesi fizik i skuadres uruguajane ne qendren stervitore te skuadres dhe kishte veshur edhe kepucet me

Vazhdoni leximin →

Deshamps paralajmeron: Uruguaji nuk eshte Argjentina

Francen e pret nje ndeshje shume e veshtire; ajo me Uruguajin ne çerekfinale te Boterorit. Shume i shohin Blute si favorite, por trajneri Didier Deshamps preferoi te tregohet i kujdesshem dhe paralajmeroi te tijte. ‘Uruguaji eshte nje skuader amerikanojugore, shume e veshtire per t’u ndeshur me te-tha Deshamps-do te kemi perballe kundershtare agresive dhe solide.

Vazhdoni leximin →