Toronto thyen rekordin e klubit me fitoren ndaj Dallasit!

Kur nuk ke në fushë Luka Donçiçin, kuptohet që është më e vështirë, por gjithsesi justifikimet nuk bëjnë punë. Dallas Maveriks pësoi një humbje të rëndë dhe të papritur (për mënyrën sesi shkoi ndeshja) në fushën e Torontos, me shifrat 107-110. Pranë fundit të periodës së tretë, miqtë patën avantazh prej 30 pikësh, 85-55 dhe

Vazhdoni leximin →

Kush tha se Mark Gasol  ka ndërmend të ikë nga Toronto

Basketbollisti qendër spanjoll, Mark Gasol, edhe në sezonin e ardhshëm do të qëndrojë te Toronto Raptorsat që sapo është shpallur kampion i NBA-s, pasi mundi në serinë finale Golden Stejtin. Në fakt, Mark Gasoli tani është lojtar i lirë, por ai ka vendosur që ta shfrytëzojë një klauzolë në kontratën e tij, sipas së cilës

Vazhdoni leximin →