Tifozi i Man.United që lutej për mospezullim të Premier Leagues, kishte një bast për të fituar…100 mijë Euro për Liverpool

Pas shumë muaj pritje për shkak të cështjes coronavirus, Liverpool u shpall kampion i Anglisë dhe të gjithë janë të lumtur e të gëzuar, të gjithë…përvec tifozëve të Manchester United të cilët shpresonin që të anulohej sezoni që Liverpool të mos e fitonte titullin që i mungonte prej 30 vitesh. Por edhe te Djajtë e

Vazhdoni leximin →

Mallorca-Barcelona, ‘pushtuesi’: Doja një foto me Messin

‘Messi është idhulli im dhe gjithnjë kam ëndërruar ta takoj e të bëj një foto me të-me këto fjalë të thëna për median katalanase tregon pushtimin e fushës në sfidën mes Mallorcas dhe Barcelonas, një tifoz me origjinë franceze. ‘Kisha planifikuar gjithcka që përpara se të përhapej coronavirusi-vijon rrëfimin e tij tifozi-fillimisht e provova me

Vazhdoni leximin →

Uest Hem, çfarë përgjigjeje epike për tifozin racist!

Thuajse të gjithë klubet e Premier Ligës kanë reaguar pas vrasjes së zezakut amerikan, Xhorxh Flojd nga policia amerikane, dhe njëri prej tyre ishte edhe Uest Bromi. Klubi nga Birmingami postoi mesazhin në Instagram “Së bashku ne jemi më të fortë”, duke u përfshirë në lëvizjen “Jetët e zezakëve vlejnë” (Black Lives Matter). Ky veprim

Vazhdoni leximin →