Tifozët e Milanit kundër trajnerit, ende pa u prezantuar!

Ndoshta nuk paska pasur faj Silvio Berluskoni që i quajti Maldinin dhe Bobanin si drejtues të vegjël. Pasi pranuan se kishin gabuar duke marrë trajneri Xhampaolon (përderisa e shkarkuan), ata vendosën që njeriu i duhur për stolin e Milanit është Stefano Pioli. Nuk dihet se çfarë të dhënash morën dy ish-legjendat e fushës për Xhampaolon,

Vazhdoni leximin →

Bolonja, pritje drithëruese për Sinisha Mihajlovic në Dall’Ara

Një duartrokitje e gjatë pushtoi stadiumin Dall’Ara në momentin kur folësi përmendi emrin e Sinisha Mihajlovic  që ka nisur një betejë të vështirë me leuceminë. Rikthimi I trajnerit serb të Bolonjës u përjetua mes mijëra emocionesh dhe me një koreografi speciale. Të gjithë tifozët pa përjashtim ishin në këmbë për ta përshëndetur dhe ai, Mihajlovic,

Vazhdoni leximin →

Stadiumi “Arena” s’pranon tifozët hallexhinj dhe ..”tërmetet e vegjël”!

E kanë pagëzuar “mister betoni” ngaqë presidenti Duka i ka besuar timonin e betonieres përgjatë ndërtimit të stadiumit “Arena” dhe megazyrave të Federatës. Fjala është për Arben Dervishin, njeriu që luan me topin e betonit në ndeshjet  e  Komitetit, ai që  ka marrë përsipër t’u ngulisë në kokë  shqiptarëve të futbollit, madje edhe më tej,

Vazhdoni leximin →