Florenzi te Valencia, menjëherë idhulli i tifozëve

Shifrat ndoshta nuk thonë gjithcka, por reagimi i tifozëve, po. Alessandro Florenzi ka fituar menjëherë zemrat e tifozëve të Valencias pas debutimit të tij të shtunën në Mestalla kundër Celta Vigo. Është e vërtetë që goli i fitores së Valencias u shënua pas daljes së tij nga fusha e lojës, megjithatë ish kapiteni i Romës

Vazhdoni leximin →

Guardiola nuk deshi t’i ofendojë tifozët e tij, por as nuk mundet t’i kuptojë!

Një konflikt në dukje i kotë shpërtheu tek Mançester Siti, dhe kjo mes trajnerit e përkrahësve të skuadrës kampione të Anglisë. Në fillim, Pep Guardiola shprehu pakënaqësinë që stadiumi nuk ishte i mbushur plot për ndeshjen e Kupës së Anglisë ndaj Fulhamit, por tifozë u përgjigjën shumë shpejt. “Duket se trajneri ynë nuk e kupton

Vazhdoni leximin →