Rusi, Rostov në fushë me të rinjtë, Sochi fiton 10-1!

Sochi-Rostov bën historinë në Premier league ruse. skuadra vendase që kërkon qëndrimin në kategorinë më ta lartë të futbollit në vend, shkatërroi Rostov që pretendon pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve me një rezultat që e sheh kryesisht në ndeshjet miqësore të muajve të verës; 10-1 Rostov, ditën e premte mësoi se u regjistruan 6 raste

Vazhdoni leximin →

Roberto Mancini dhe kalendarët: Do të jenë një problem

Trajneri i përfaqësueses italiane Roberto Mancini ishte pjesëmarrës në një ëebinar e organuzuar nga Bologna në mbështetje të sektorit të të rinjve në futboll dhe opër këtë event ku ai theksoi se kalendarët në futboll do të jenë një problem ‘Kemi organizuar disa biseda në chat me lojtarët e Kombëtares për t’i përshëndetur dhe për

Vazhdoni leximin →

Serie A I krijoi hapësira të rinjve; Kulusevski e Tonali të lindurit në vitin 2000 më të përdorur

Seria A duket se ka nisur një politikë të re; t’u japë më shumë hapësira futbollistëve të rinj. Kjo është ajo që rezulton te raporti I CIES Football Observatory që analizoi përqindjet e minutave të luajtura gjatë këtinj sezoni nga futbollistët e lindur në vitin 2000 në 5 kampionatet më të rëndësishme të kontinentit evropian.

Vazhdoni leximin →