Solskjeri e ka mendjen te Junajtidi, shkurton pushimet!

Trajneri i Mançester Junajtidit, Ole Solskjer, me synimin që ta  përgatisë sa më mirë ekipin e vet për sezonin e ardhshëm si trajner me kohë të plotë, do të bëjë një lëvizje të pazakontë, pra që rrallë herë e bëjnë trajnerët e tjerë. Trajneri norvegjez i lartpërmendur nuk do të pushojë shumë gjatë verës me

Vazhdoni leximin →

Solskjeri ka asin nën mëngë që ta mbajë Pol Pogbanë

Po flitet shumë për mundësinë që Pol Pogba gjatë kësaj vere të largohet nga Mançester Junajtidi dhe më shumë interesim për të ka treguar Reali i Madridit, ndërkohë që mediumet përmendin edhe Barcelonën dhe Juventusit si destinacione të ardhshme të mesfushorit francez. Sidoqoftë, klubi i “djajve të kuq” ka bërë tanimëtë ditur se, nëse dikush

Vazhdoni leximin →

Solskjeri pa kontratë, por jo pa listën e yjeve të verës!

Trajnerët e futbollit ndonjëherë janë si shkrimtarët pa para në xhep, ata përpilojnë lista me dëshirat e verës, edhe pse e dinë se mund të mos realizohen (njëlloj si një shkrimtar që shkruan romanin, të cilin nuk mundet që ta botojë). Ole Gunar Solskjer po sillet pikërisht kështu, pasi mediat angleze shkruajnë se trajneri iMançester

Vazhdoni leximin →