Giorgia Palmas e Filippo Magnini, martesa shtyhet

Këtë të shtunë, në 28 mars duhet të ishte zhvilluar ceremonia e martesës mes Giorgia Palmas dhe Filipp Magnini, por eventi është shtyrë për shkak të coronavirusit. Ajo që e konfirmoi këtë ishte vet ëish-velina e ‘Striscia La Notizia’ nëpërmjet një postimi në profilin e saj në Instagram teksa I dedikoi një mendim të gjatë

Vazhdoni leximin →

MotoGP, ende pa datë starti, shtyhet dhe gara në Jerez

Fillimi I sezonit 2020 në MotoGP shtyhet përsëri për shkak të coronavirusit. Kjo sepse u shty edhe gara e parashikuar të zhvillohej në 3 maj, Cmimi I Madh I Jerez në Spanjë, që I bashkohet garës së anuluar të Katarit dhe atyre të Tajlandës, SHBA dhe Argjentinës, të shtyra Federata Ndërkombëtare e Motociklizmit, Dorna dhe

Vazhdoni leximin →

Lojrat Olimpike “na lanë shëndetin” në 2020, por sa e vështirë të zhvillohen në 2021!

Tetë vjet më parë ishin mikpritës, me traditën e tyre mijëvjeçare shekullore. Britania e Madhe nderohet edhe sot si vendlindja e shumë sporteve modernë, dhe pikërisht nga ky vend duket se erdhi goditja fatale për Lojrat Olimpike të Tokios. Shefi ekzekutiv i Komitetit Olimpik Britanik, Bill Suinej, dhe kreu i tij, princesha mbretërore, Ana, vajza

Vazhdoni leximin →

Tokyo 2020: Rritet presioni për shtyrjen, Japonia përpiqet të rezistojë

Rritet gjithnjë e më shumë numri I Federatave sportive në mbarë botën që kërkojnë shtyrjen e Lojërave Olimpike të Tokyos për shkak të coronavirusit, pavarësiosht këmbënguljes së presidentit të IOC,Thomas Bach për zhvillimin e tyre në  datat e përcaktuara 24 korrik-9 gusht. Tashmë kanë shprehur qëndrimin e tyre në lidhje me këtë cështje komiteti Olimpik

Vazhdoni leximin →