Spanjë, Atletico Madrid shpreson për një ftesë në Champions

Liga Spanjolle ka propozuar një zgjidhje për skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionaeve nëse kampionatet do të ndërpriten përfundimisht për shkak të coronavirusit. Nëse kjo do të ndodhë, ekipet spanjolle që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm evropian për klube janë Barcelona, Real Madrid, Sevilla dhe Real Sociedad, duke lënë jashtë

Vazhdoni leximin →

Valverde kërkon ndihmën e Mesit, kapiteni i përgjigjet!

Nuk është e thënë që nuk do të luajë aspak ndaj Betisit. Lionel Mesi është më i rëndësishëm se kurrë për Barcelonën, pas humbjes së ndeshjes së parë të La Ligës në Bilbao, e pas dëmtimit të Luis Suarezit e Usman Dembelesë. Me Kutinjon të larguar, mbetet vetëm Grizman, ndër emrat e mëdhenj të sulmit,

Vazhdoni leximin →