Juventus, shkarkimi i Sarrit; vjen ‘Like’iI Douglas Costa, Mandzukic dhe Emre Can

Pas shkarkimit të Maurizio Sarrit, në rrjetet sociale janë shfaqur disa reagime interesante për këtë fund historie mes trajnerit dhe Juventusit. Në mënyrë të vecantë kanë bërë përshtypje tre ‘Like’ që janë ata të Douglas Costa, Mario Mandzukic dhe Emre Can në komunikatën që bënte të ditur largimin e Sarrit. Tre këta futbollistë kanë mbetur

Vazhdoni leximin →

Juventus e bën zyrtare; shkarkohet Maurizio Sarri

Aventura e Maurizio Sarrit në stolin e Juventusit mbyllet zyrtarisht; klubi bardhezi vendosi të shkarkojë trajnerin një ditë pas eliminimit të Zonjës së Vjetër nga Lyoni në 1/8 e finaleve të Ligës së Kampioneve ‘Juventus komunikon se Maurizio Sarri u shkarkua nga detyra e tij si trajner I Skuadrës së parë-lexohet në komunikatën zyrtare të

Vazhdoni leximin →

Kukësi bën ritualin, shkarkon trajnerin Orges Shehi, zgjedh Skënder Gegën!

Vendimi që pritej nuk vonoi. Orges Shehi nuk është më trajner i Kukësit, dhe klubi verior e njoftoi zyrtarisht veprimin me postimin ne faqen e tij në rrjetet sociale. Ish-portieri i shquar i Skënderbeut dhe i kombëtares, dhe ish-trajneri i Skënderbeut shkarkohet nga detyra pesë muaj pasi mori në dorë skuadrën nënkampione të Shqipërisë. Presidenti

Vazhdoni leximin →

Sarri: Frikë nga shkarkimit? Pyesni pilotët e Formula 1!

Një trajner futbolli është si një drejtues mjeti në kampionatin botëror të shpejtësisë, që të dy rrezikojnë diçka, madje pilotët më shumë. Këtë e theksoi Mauricio Sarri, i ngacmuar nëse shqetësohet për fatin e tij si trajner i Juventusit. “Mund të pyesni pilotët e Formula 1, nëse kanë frikë nga shpejtësia, – u përgjigj ai,

Vazhdoni leximin →

SHBA, Federata e Tenisit në krizë; shkarkohen 110 punonjës

Rëndohen llogaritë për shkak të krizës nga coronavirusi për Federatën Amerikane të Tenisit, USTA që bëri të ditur se ka në plan të shkurtojë 110 vende pune dhe të riorganizojë strukturën operative duke nisur nga mbyllja e zyrës së saj në New York dhe transferimi në një lokalitet tjetër. USTA parashikon të kursejë mbi 20

Vazhdoni leximin →

Humbjet e kombëtareve të moshave në 2019, trajnerët nuk preken, por e pëson “Xhema”!

Rezultatet nuk kanë qenë ata që priteshin. Pavarësisht optimizmit në Federatën Shqiptare të Futbollit për ekipet kombëtare të moshave, viti 2019 përfundoi keq, dhe për këtë arsye u vendos që të ndryshohej. Pritet të shkarkohet Xhemal Mustendanagiç, Drejtori teknik i Departamentit të futbollit, më praktikisht, drejtor teknik i ekipeve kombëtare të moshave. Kjo gjë u

Vazhdoni leximin →