Rusia dhe Dopingu; sanksione të reja? IAAF konfirmon skualifikimin

Tre javë për t’u përgjigjur, përndryshe atletika ruse mund të përballet me sanksione të reja. Agjencia Botërore Antidoping, WADA,  vendos sërish Rusinë në shënjestrën e saj pasu zbuloi disa mospërputhje tek të dhënat e marra nga laboratori I Moskës. Në shënjestrën e WADA janë të dhënat që laboratori antidoping I Moskës I dërgoi në muajin

Vazhdoni leximin →

Skandal në Rusi: Çerçesovi, para për lojtarët në përfaqësuese?!

Në opinionin publik sportiv rus është ngritur një “pluhur i madh”, qëkur gazetari dhe komentatori sportiv i njohur, Vasilij Utkin,akuzoi publikisht trajnerin e kombëtares ruse, Stanislav Çerçesov, se ai ka marrë para që të përfshijë disa lojtarë në përfaqësuese. Utkini pretendon se Çerçesovi së bashku me agjentin e futbollit, Allan Azarov, që të sigurojnë përfitime

Vazhdoni leximin →