E thotë Rivaldo: Guardiola mund të kthehet te Barcelona

Shokë skuadre me fanelën blaugrana; Rivaldo në sulm, Guardiola që I mbron krahët, një situatë të cilën braziliani pas shumë vitesh kërkon ta rijetojë. Ish futbollisti  që mbështet vazhdimisht Barcelonën, shpreson që klubi katalanas të kthehet në majat më të larta të futbollit evropian, por për ta bërë sipas Rivaldos duhet të kthehet prapa në

Vazhdoni leximin →

Këshilla e Rivaldos vështirë se do t’i pëlqejë Nejmarit

Epoka e tij tek Barcelona ishte mjaft më e hershme, dhe ndoshta sukseset jo aq të jashtëzakonshëm. Gjithsesi, një yll futbolli si Rivaldo mund t’i lejojë vetes të këshillojë Nejmarin se çfarë duhet të bëjë me karrierën e tij. Braziliani, shënues i 130 golave në në 235 ndeshje për Barcelonën, e këshillon “Ney”-n që të

Vazhdoni leximin →

Rivaldo i jep një këshillë “patriotike” Filip Kutinjos

Analistët nuk ngurruan të thoshin se “tifozët e Barcelonës nuk do ta harrojnë kaq lehtë gjestin e Filip Kutinjos pas golit që shënoi ndaj Mançester Junajtidit”. Braziliani realizoi në mënyrë madhështore, por pastaj i bëri një sfidë mbi 90 000 tifozëve në “Kamp Nou”, duke vendosur gishtat në veshë, sikur po thoshte se dëshironte të

Vazhdoni leximin →