Barcelona, dyshimet e De Jong: Nuk jam gati të luaj

Barcelona ashtu sikurse edhe skuadrat e tjera të La Liga në Spanjë po stërviten në kuadër të rifillimit të kampionatit që parashikohet të jetë në qershor. Megjithatë është dikush te skuadra katalanase që ka dyshimet e tij përsa I përket formës fizike dhe bëhet fjalë për mesfushorin Frankie De Jong. ‘Më mungonin stërvitjet-tha holandezi për

Vazhdoni leximin →

Mourinho iu drejtohet skeptikëve: Nuk doni të luani? Shikoni Bundesligën në shtëpi

Ashtu sikurse edhe në Itali, edhe në Angli vijojnë debatet për datën e rifillimit të Premier Leagues, ndërkohë të rritet numri i skeptikëve. Edhe pse qeveria dhe Federata Angleze e Futbollit e gjetën një akord përfundimtar për protokollin që duhet aplikuar dhe datën e rifillimit, mendimet e atyre që punojnë në botën e futbollit anglez

Vazhdoni leximin →