Pas turpit në Champions, Barcelona përgatit revolucionin

Te Barcelona tashmë duket se është kthyer në një domosdoshmëri kryerja e një revolucioni në skuadër. Pas asaj që ndodhi në Anfield, trajneri Ernesto Valverde tashmë sheh që t’i jenë tronditur pozitat dhe mund të largohet nga detyra edhe pse kontrata e tij skadon pas një viti. Ndërkaq ndryshime do të ketë edhe në radhët

Vazhdoni leximin →

Champions League, UEFA dhe ECA përgatisin revolucionin

Prej muajsh UEFA dhe klubet më të rëndësishme evropiane kanë nisur diskutimet për një revolucion të mundshëm në formatin e Ligës së Kampioneve duke nisur nga sezoni 2021 dhe dita e martë mund të jetë vendimtarja. Sipas ‘ëall Street Journal’, pikërisht të martën do të zhvillohet një takim sekret mes Shoqatës së Klubeve Evropiane dhe

Vazhdoni leximin →

Kejlor, Marselo, Bejl, Isko; “revolucioni” i Zidanit filloi!

“Ata që ishin në fushë luajtën shumë mirë, por unë kam nevojë për të gjithë”. Kështu u shpreh Zinedin Zidan pasi Reali i tij fitoi ndeshjen e parë të francezit në stol, që nga rikthimi. Në suksesin ndaj Seltës në “Bernabeu”, Zizuja bëri menjëherë katër ndryshime që, ndoshta edhe nuk priteshin. Në portë, Kejlor Navas

Vazhdoni leximin →