Reali i Zidanit po luan siç i pëlqen publikut në … “Kamp Nou”

Një provokim i vërtetë, por ndoshta miqësor, vjen nga Madridi. Analisti Hoze Luis Hurtado shkruan, pas gjysmëfinales së Superkupës të Spanjës, se Zinedin Zidan i ka dhënë një identitet të ri skuadrës së tij. “Revolucionari Zidan hodhi në fushë një formacion kundërkulturor, – shkruajti ai në gazetën “Marka”, – të mbushur me mesfushorë, që duke

Vazhdoni leximin →

Pa Benzema-Bejl-Hazar, por Reali ka dyshen serbo-kroate!

Natyrisht, nuk janë vetëm ata, por një skuadër e tërë. Zinedin Zidan mund të jetë i lumtur dhe i sigurt për atë që do të sjellë sezoni, pasi vështroi futbollistët e tij të fitonin bindshëm 3-1 ndaj Valencias, në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, në Arabinë Saudite. “Mbretërorët” patën epërsi të plotë ndaj një kundërshtari

Vazhdoni leximin →