Estudiantes, Maskerano me zemër të hapur: Ja ku jam, dua të ndjej futbollin si njëherë e një kohë

Havier Maskerano është zyrtarisht futbollist I Estudiantes. Ish mesfushori I Barcelonës, pas aventurës në Kinë me Hebei Fortune, është kthyer në shtëpinë e tij në Argjentinë ku e pritën disa ‘miq të vjetër’ të tij si Gabriel Milito, aktualisht trajner I skuadrës dhe Huan Sebastian Veron, presidenti I klubit. Ditën e prezantimit të tij, Maskerano

Vazhdoni leximin →

Adidas prezanton ‘Uniforian’: Ja topi I Evropianit të 2020

Adidas bën prezantimin e topit zyrtar të Kampionatit Evropian të Futbollittë vitit 2020. Do të quhet  ‘Uniforia’ dhe është ndërthurja e fjalëvve bashkim dhe eufori, dy elementë kyc të evenimentit më të rëndësishëm evropian të vitit të ardhshëm. Për krijimin e këtij  topi, frymëzim ishte vlera që ka përfshirja që do të jetë në qendër

Vazhdoni leximin →