F1, prezantohet makina Mercedes W11

Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas I hoqën vellon makinës Mercedes W11 në Formula 1. Dy pilotët së bashku me Toto Wolff bënë prezantimin e makinës së re të Formula 1 në pistën e Silverstone, një makinë që e ka hundën shumë të ngushtë. I emocionuar, Lewis Hamilton, kampioni në fuqi I botës ka paralajmëruar  rivalët

Vazhdoni leximin →

Estudiantes, Maskerano me zemër të hapur: Ja ku jam, dua të ndjej futbollin si njëherë e një kohë

Havier Maskerano është zyrtarisht futbollist I Estudiantes. Ish mesfushori I Barcelonës, pas aventurës në Kinë me Hebei Fortune, është kthyer në shtëpinë e tij në Argjentinë ku e pritën disa ‘miq të vjetër’ të tij si Gabriel Milito, aktualisht trajner I skuadrës dhe Huan Sebastian Veron, presidenti I klubit. Ditën e prezantimit të tij, Maskerano

Vazhdoni leximin →