Racizmi në Bullgari-Angli; jep dorëheqjen presidenti I Federatës Bullgare, Mihajlov

Koret raciste ndaj futbollistëve anglezë dhe përshëndetjet naziste në stadiumin Levski të Sofjes e kanë dhënë efektin e parë. Presidenti I Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti  I tij lajm që u bë I ditur nga një komunikatë për shtyp e vetë Federatës Bullgare të Futbollit. ‘Sot presidenti I Unionit Futbollistik

Vazhdoni leximin →

S’ka qetësi për Realin, presidenti Florentino Perez paska vepruar pas krahëve!

Nuk mjafton kriza që është ulur këmbëkryq. Reali duhet të përballojë edhe probleme të tjera, jashtë fushe, një ditë pas dështimit në Champions ndaj Bryzhit, në barazimin që mund t’i kushtojë eleminimin. Mediat britanike dhe ato spanjolle shkruajnë se presidenti Florentino Perez kishte në plan gjatë verës që të largonte kapitenin Sergio Ramos, dhe se

Vazhdoni leximin →

Shalke, polemika mbi presidentin: Në Afrikë bëjnë shumë fëmijë

Shpërthejnë polemikat për racizëm te Shalke 04. Klubi gjerman po vlerëson mundësinë për të përjashtuar presidentin Klemens Tënis për disa fraza të thëna gjatë një diskutimi rreth ndryshimeve klimaterike. Tënies në fakt mësohet se ka thënë se në Afrikë lindin shumë fëmijë duke propozuar si zgjidhje, përdorimin e parave të siguruara nga taksat për ndërtimin

Vazhdoni leximin →