Nuk u ndahet shpirti, kryesuesit e kampionatit të gjithë në Antalia

Pas një gjysmë kampionati me rivalitet në fushë dhe jashtë saj, skuadrat kryesuese të kampionatit tonë, duket se nuk mund të jetojnë larg njëri-tjetrit edhe kur futbolli i luajtur është ndërprerë. Skënderbeu dhe Partizani kanë konfirmuar zhvillimin e fazës përgatitore në Antalia, por flitet që edhe Kukësi do të jetë në janar, pikërisht në qytetin

Vazhdoni leximin →

Pompohet Skënderbeu – Partizani, ja ç’ndodhi fazën e parë

Ja çfarë ndodh, kur një ndeshje futbolli e karrikon artificialisht, duke e bërë shumë më speciale, se cilësia që ofrojnë protagonistët në fushën e lojës. Për korçarët është një ndeshje e rëndësishme, pasi gjashtë herë kampionët e vendit kanë humbur vendin e parë në renditje, por ambjenti që po përgatitet mund të dalë jashtë kontrollit,

Vazhdoni leximin →