Vazhdon kryengritja e Teutës dhe Partizanit ndaj FSHF-së kundër … Koço Kokëdhimës!

Kanë kundërshtuar që në fillim, dhe vazhdojnë ta bëjnë. Partizani e Teuta janë gjobitur sërish nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit, sepse nuk kanë vendosur në fanelë emrin e kompanisë Abisnet që ka blerë të drejtën e emrit të Superligës. Disiplina vendosi dyfishimin e gjobës në 100 000 lekë për secilin klub,

Vazhdoni leximin →

Kriza e Partizanit, klubi mendon përtej Dajës, por nuk dihet nëse do të marrë Ze Marinë apo Duron?!

Kriza është e ulur këmbëkryq. Jo thjesht sepse u humb një derbi, por sidomos sepse Partizani ka vetëm 4 pikë në 6 ndeshje të kampionatit, gjendja në klubin kryeqytetas është bërë e vështirë. Burime në klub pohojnë se trajneri Ilir Daja rrezikon postin, ndërsa kandidatë për stolin janë ish-tekniku i Tiranës, Ze Maria, dhe trajneri

Vazhdoni leximin →