Partizani…ka një problem

Barazimi i katërt rresht për Partizanin në Superiore që paralajmëron një moment krize në kampin e kuq. Ndeshja e prapambetur me Teutën nuk shkoi përtej shifrave 1-1 për skuadren e Abilaliajt, i cili menjëherë sapo firmosi kontratën u përball edhe me një realitet të ri. Një pikë e fituar kundër ekipit që mbyll klasifikimin është

Vazhdoni leximin →

Grezda i jep lamtumirën Partizanit

Aventura e tij me të kuqtë është mbyllur pa nisur mirë: Eros Grezda nuk është më pjesë e skuadrës së Partizanit. U bashkua me kryeqytetasit gjatë merkatos së verës, si një kërkesë e trajnerit Zoran Zekiç. Por gjatë gjithë periudhës ai është ndjekur nga dëmtimet e shpeshta. Edhe në ato moment që ka zbritur në fushën

Vazhdoni leximin →

Klubet e kryeqytetit stonojnë

Rrëzimi i Tiranës dhe barazimi i Partizanit në derbin me Dinamon janë lajmi më i madh i ndalesës numër 14 në sfidat përpara derbit të dytë sezonal. Bardheblutë u dorëzuan në Rrogozhinë përballë Erzenit dhe tashmë mund të konsiderohen një skuadër në krizë vazhdimësie. Në krahun tjetër, Partizani nuk shkoi më shumë se barazimi i

Vazhdoni leximin →

Partizani, Bytyçi mbyll sezonin

Altin Bytyçi do të duhet të ndalet mbi gjashtë muaj dhe praktikisht mbyll sezonin. Ky është lajmi i keq, që ai ka marrë nga rezonanca e kryer. Mbrojtësi nga Suhareka u dëmtua në ndeshjen ndaj Egnatias, teksa pas ekzaminimeve ka rezultuar se ka këputur ligamentin (ACL), një dëmtim tejet i rëndë, që do të duhet

Vazhdoni leximin →

Java 11 rikthen futbollin në kryeqytet

Tirana dhe Partizani jo pa vështirësi, arritën të sigurojnë fitore shumë të vuajtura duke mbyllur një raund tjetër që i projekton të kuqtë gjithmonë e më shumë në pozitat kryesuese, momentalisht ndjekës ndaj Egnatias por me një ndeshje më pak, atë të javës së parë ndaj Teutës që nuk ka ende një datë dhe duket

Vazhdoni leximin →

Tedi Cara i dashuruar me brunen bukuroshe

Fubollisti i ri nga Kavaja, Tedi Cara, i cili ka spikatur mjaft në skuadrën e Partizanit, duket se nuk është vetëm. “Demi i kuq” po shijon prej disa kohësh një lidhje dashurie me bukuroshen Megi Gega. Ajo i ka vjedhur zemrën protagonistit të “Partizanit” dhe duket se shumë shpejt, dyshja do të hedhë hapa më

Vazhdoni leximin →