Bach dhe Olimpiket, presidenti mohon kritikat për ngurrim

‘Si një person I përgjegjshëm përpara disa lloj situatash emotive nuk mund të marr një vendim të pamenduar-kjo është ajo që ka deklaruar presidenti I Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach për të përjavshmen gjermane ‘Welt Am Sonntag’ teksa iu kundërpërgjighj kritikave të shumta për ngurrimin e institucionit që ai drejton  për shtyrjen e Lojërave Olimpike

Vazhdoni leximin →

Lojërat Dimërore mes virusit Norovirus dhe sulmeve kibernetike

Ndizen akoma më shumë sinjalet e alarmit në Lojërat Olimpike Dimërore.Problemi i parë i irganizatorëve të këtij evenimenti të rëndësishëm ësht virusi Norovirus i shfaqur një muaj më parë dhe që për fat të mirë deri në këtë moment nuk ka prekur asnjë prej sportistëve pjesëmarrës, por vetëm punonjësit e sigurisë. Orët e fundit numri

Vazhdoni leximin →