Napoli kërkon lavdinë me një turk nga Maqedonia e Veriut!

Të paktën kështu thotë njeriu nr.1 i klubit nënkampion të Italisë, Aurealio de Laurentis, i cili i tha radios napolitane “Kis Kis” se ky futbollist i ri që deri tani ka luajtur me Fenerbahçen turke,në fund tëjavës do të bëhet pjesëtar i Napolit. De Laurentis vuri në dukje se të gjitha formalitetet përkatëse lidhur me

Vazhdoni leximin →

Napoli ringjall  bluzën e Maradonës që të..peshkojë Hames Rodrigezin

Napoli është i interesuar seriozisht për shërbimet e pjesëtarit të përfaqësueses kolumbiane, Hames Rodrigez, që momentalisht po merr pjesë me ekipin e tij në Kopën Amerika. Karlo Ançeloti ka shprehur dëshirën që ky mesfushor ofensiv të luajë me Napolin dhe kryesia e këtij të fundit do që t’ia pëmbushë këtë dëshirë trajnerit të vet. Napoli,

Vazhdoni leximin →

Atletiko Madrid ‘kërcënon’ Napolin për Hames Rodrigez

Atletiko Madrid kërcënon Napolin në garën për shërbimin e Hames Rodrigez. Sipas ‘Cadena SER’, emri i futbollistit kolumbian që është kthyer te Reali pas dy sezoneve në huazim te Bajerni dhe që është i impenjuar me Kolumbinë në Copa America, është tashmë në listën e dëshirave të ‘Los Colchoneros’ Gjithnë sipas ‘Cadena Ser’ edhe vetë

Vazhdoni leximin →

Napoli, Hames Rodrigez e meriton kthimin e numrit të Maradonës

E tillë është Seria A sot, sidomos për shkak edhe të dominimit të plotë të Juventusit. Klubet e tjerë po përpiqen brenda mundësive të tyre (ndonjëherë duke rrezikuar shumë) për të sfiduar “Zonjën e Vjetër”, por jo gjithnjë u dalin llogaritë. Napoli duket se ka menduar një zgjidhje tjetër, “në natyrë”. Presidenti De Laurentis është

Vazhdoni leximin →