Spanja, Federata do rimbursojë tifozët për biletat e ndeshjes me Gjermaninë

Të enjten e ardhshme ishte parashikuar të luhej miqësorja mes Spanjës dhe Gjermanisë në Wanda Metropolitano në kuadër të përgatitjeve për kampionatin Evropian të Futbollit. Pas anulimit të kësaj sfide, Federata Spanjolle e Futbollit nëpërmjet një komunikate për shtyp në faqen e saj të internetiut bëri të ditur se do të rimbursojë të gjithë paratë

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja Italiane, anulohet miqësorja Gjermani-Itali

Ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Italisë e programuar të luhej në 31 mars në Nuremberg është anuluar për shkak të coronavirusit. Lajmi u konfirmua nga Federata Gjermane e Futbollit duke dalë me një komunikatë për shtyp për të konfirmuar gjithcka dhe e gjithë kjo ndodhi pas vendimit të autoriteteve të Nurembergut për të evituar aktivitetet

Vazhdoni leximin →