Mercedes mban Botas, i hap rrugën Okonit drejt Renosë

Mercedes më në fund merr vendimin për skuadrën e vitit të ardhshëm. skuderia gjermane në Botërorin e 2020 do të ketë në pistë pilotët e këtij viti, Ljuis Hamilton dhe Valteri Botas. Piloti filandez kohët e fundit e pa veten të rrezikojë vendin e tij pasi ishte në garë me Sebastian Okon, por në fund

Vazhdoni leximin →

Volf tremb Botas: Duhet të zgjedhim mes tij dhe Okon

Kush do të jetë shoku i skuadrës së Ljuis Hamilton te Mercedes sezonin e ardhshëm? Toto Volf, krijonn një cështje tek skuderia gjermane pas përfundimit të Cmimit të Madh të Hungarisë në Botërorin e Formula 1. ‘Kemi një vendim të vështirë për të marrë pasi do të duhet të zgjedhim mes Esteban Okon dhe Valteri

Vazhdoni leximin →

Vershtapen te Mercedes në 2020? Skuderia gjermane e mohon

Fillimi i verës në Formula 1 shënon edhe startin e zërave të merkatos për të ardhmen e skuadrave të këtij kampionati. Së fundmi është folur për një kalim të mundshëm të Maks Vershtapen te Mercedes në vitin 2020, zëra të cilat u mohuan nga Drejtori Sportiv i kësaj skuderie, Toto Volf që konfirmoi dyshen Hamilton-Botas

Vazhdoni leximin →

Hamilton sheh nga Formula E: Është e ardhmja

Ljuis Hamilton mund të zbarkojë në botërorin e Formula E. Është vetë 5 herë kampioni i botës së Formula 1 që e ka pranuar dicka të tillë. ‘Është kampionati i së ardhmes dhe unë mund të garoj atje sic po bën Geri Pafet-tha Hamilton-do të varet edhe nga motivimet e mia, kur kalon mosha gjithcka

Vazhdoni leximin →