Junajtid dështon me Kulibalin, por do ta provojë me Feliksin!

Një ofertë-rekord botëror për një mbrojtës nuk mjaftoi. Mançester Junajtid u detyrua të pranonte disfatën në përpjekjen titanike për të marrë Kalidu Kulibalin nga Napoli, edhe pse ishin gati të paguanin 110 milionë euro, shumë më tepër sesa Liverpuli shpenzoi për kartonin e Van Dajkut. Gjithsesi, klubi i “Old Trafordit” nuk u step aspak nga

Vazhdoni leximin →

Inter-Sancez; rishfaqet hipoteza e merkatos

Aleksis Sancez te Interi, është një hipotezë që është rishfaqur në zërat e merkatos. Agjenti i sulmuesit lkilian të cilin Interi e kërkoi edhe kur ishte pjesë e Udinezes e më pas e Barcelonës, përpara dhjetë ditësh ka qenë në Milano dhe mësohet se ka qenë në kontakte me drejtuesit e klubit milanez, por që

Vazhdoni leximin →

Mancester Junajtid, ofertë dhe ultimatum për De Gean

Mancester Junajtid bën një tjetër lëvizje në mënyrë që David De gea të zgjidhë të gjitha dilemat e tij dhe të marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen. portierit spanjoll i skadon kontrata verën që vjen pasi klubi aplikoi rinovimin automatik të kontratës së tij. Por tani Djajtë e Kuq duan të dinë nëse De

Vazhdoni leximin →