Florian Kamberi në 16 më të mirët e Ligës së Europës me Rejnxhërsin!

Kombëtarja shqiptare do ta ketë një përfaqësues të rëndësishëm në kupat kontinentale, pas ndeshjes që Gllazgou Rejnxhërsi zhvilloi në Portugali. Florian Kamberi ishte në formacion për skuadrën e trajnerit Stiven Xherrard që triumfoi për herë të dytë ndaj Sportingut të Bragës, këtë herë me shifrat 1-0. Rajan Kent (në foto bashkë me Kamberin) ishte autori

Vazhdoni leximin →

Kosova sërish shkak bojkoti, serbët e Slovanit, “jo” ndaj Feronikelit!

Kanë mbërritur dhe janë gati për ndeshjen, ndërsa telashet nuk ndahen. Nëse je ekip nga Kosova, kombëtare apo klub, në ndeshje të veçanta të ndjekin problemet, siç ndodh edhe me sfidën e Feronikelit në Sllovaki ndaj Sllovanit të Bratislavës. Dy futbollistë dhe një ndihmëstrajner i skuadrës sllovake kanë refuzuar të luajnë ndaj shqiptarëve të Kosovës,

Vazhdoni leximin →