Barcelona nuk dorëzohet; çështja Lautaro mund të mbyllet edhe në gusht apo shtator

‘Jam optimist se mund të kemi Lautaron në skuadër edhe vitin e ardhshëm-këto ishin fjalët e Beppe Marottës për sulmuesin Lautaro Martinez pas ndeshjen me Sampdorian ku argjentinasi iu përgjigj kritikave sipas të cilave  në ndeshjen me Napolin ishte i shpërqendruar. Megjithatë ka një problem në këtë deklaratë optimizmi të Marottës që nuk është aq

Vazhdoni leximin →

‘Olé’ e vesh Martinez me fanelën e Barcelonës: Ëndrra që do të bëhet realitet

Lautaro Martinez është praktikisht lojtar i Barcelonës sipas ‘Olé’ . E përditshmja argjentinase i dedikoi një artikull lëvizjes së mundshme të sulmuesit të Interit për në Camp Nou  me titullin: Ëndrra që do të bëhet realitet. Sipas kësaj të përditshmeje bisedimet mes dy klubeve kanë arritur deri në atë pikë sa janë për t’u zgidhur

Vazhdoni leximin →

Pjanic-Lautaro; gjithnjë e më pranë Barcelonës

Kjo javë pritet të jetë vendimtare për merkaton e transferimeve në kohën e coronavirusit. Gjithcka ndodh në aksin Milano-Torino-Barcelona dhe përfshihen Juventus,Inter e Barcelona. E përditshmja ‘El Mundo Deportivo’ i dedikon një faqe të tërë lajmit se Barcelona ka marrë ‘Po-në’ përfundimtare të Miralem Pjanic  dhe Lautaro Martinez për kalimin e tyre te skuadra blaugrana.

Vazhdoni leximin →

Media spanjolle optimiste, Pjanic e Lautaro do të luajnë me Barcelonën

Miralem Pjanic dhe Lautaro Martinez kanë zgjedhur Barcelonën. Kjo është ajo që thekson e përditshmja spanjolle ‘El Mundo Deportivo’ sipas së cilës  sulmi iklubit katalanas për dy futbollistët e Juventusit dhe Interit është vërtet dicka konkrete. Optimizmi i katalanasve nis nga  fakti se si mesfushori i Juventusit ashtu dhe sulmuesi i Interit kanë shfaqur vullnetin

Vazhdoni leximin →