Finlanda shpërthen në festë, kualifikim historik në Euro 2020

Finlanda do ta ketë të pamundur të harrojë 15 nëntorin, pasi në këtë datë bëri historinë në futboll teksa për herë të parë siguroi pjesëmarrjen në një event madhor. Skuadra skandinave shënoi emrin mes 24 ekipeve pjesëmarrëse në Evropianin e vitit të ardhshëm pas suksesit me Lihtenshtejnin 3-0 në kualifikueset e vlefshme për këtë kompeticion.

Vazhdoni leximin →

Spanja e kualifikuar, por gazetat janë të palumtura, dhe trajneri Moreno ankohet!

Do të kishin dëshiruar ta kishin arritur ndryshe, por festuan gjithsesi. Kombëtarja e Spanjës është tashmë në finalet e Europianit, dhe trajneri Roberto Moreno me ndihmësit e tij, si dhe lojtarët u lumturuan, edhe pasi vuajtën në Suedi. Duhen edhe dy ndeshje deri në mbyllje të eleminatoreve, por iberikët tashmë e prenë biletën me barazimin

Vazhdoni leximin →