Messi, Kristiano Ronaldo dhe problemet me….Brexit

Kuinton Fortun disa muaj më parë përpara ndeshjes mes Mancester Junajtid dhe Barcelonës në Old Traford në Old Traford tha se mënyra më e mirë për të ndalur Messin është që të mos lejohet të hyjë në Angli. Askush nuk e mendonte se këto fjalë do të rezultonin një profeci. Në fakt Brexit që pritet

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo, relaks në Greqi me superbakshish

Kur bëhet fjala për relaks e pushime, Kristiano Ronaldo nuk kursehet aspak. Kështu, pasi pagoi 8000 Euro në natë në një dhomë luksoze në resortin Kosta Navarino, ylli portugez i Juventusit la një superbakshish prej 20 mijë Eurosh për stafin e ‘Royal Villa Methoni’, kjo sepse aty iu garantua privatësia maksimale. Është ky një gjest

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo, garanci suksesi; 30 trofe në karrierë

Kristiano Ronaldo, mbrëmjen e së dielës ngriti një tjetër trofe në karrierën e tij, atë të Nations League dhe e coi në 2 numrin e sukseseve me përfaqësuesen e Portugalisë, ndërkohë që në rang klubesh triumfet janë akoma më të shumtë. Sporting Lisbotë në, Mancester Junajtid, Real madrid e Juventus janë klubet me të cilët

Vazhdoni leximin →

Eshte zyrtare; Kristiano Ronaldo eshte i Juventusit

Pas shume ditesh bisedimesh e tratativash, ceshtja e kalimit te Kristiano Ronaldos te Juventus mbyllet perfundimisht. Sulmuesi portugez eshte zyrtarisht lojtar i Zonjes se Vjeter. Reali i Madridit doli me nje komunikate zyrtare per transferimin e 33 vjecarit ne Torino. Gjate dites se merkure presidenti Anjeli u nis nga Piza me avion privat per ne

Vazhdoni leximin →

Habit Mejuedher: Mund ta çoj Ronaldon te Njukasell

Boksieri amerikan Floid Mejuedher befason te gjithe teksa deklaroi se ka vendosur te investoje ne futboll dhe te bleje nje klub futbolli. Behet fjale per Njukasellin ku boksieri pretendon te sjelle edhr Kristiano Ronaldon. Majk Eshli dhe Amanda Stevli kane vendosur te shesin kete klub dhe prej kohesh jane vene ne kerkim te bleresve te

Vazhdoni leximin →

Xhorxhina na prezanton Alana Martinën, vajzën e Kristiano Ronaldos

Xhorxhina Rodrigez, e fejuara e Kristiano Ronaldos i prezanton botës të bijën Alana Martina në një reportazh për revistën ‘Hola’. Në këtë reportazh, xhorxhina që është edhe në kopertinën e kësaj reviste tregon disa detaje në lidhje me jetën familjare me Ronaldon ‘Ishtë një eksperiencë ndryshe nga ajo që imagjinoja-thotë xhorxhina për momentin e lindjes

Vazhdoni leximin →