Kielini: Nëse flet me Sarrin, thith vetëm tym duhani!

Kur nisi epidemia e koronavirusit, Juventusi u shqetësuar shumë për shëndetin e trajnerit të tij, që njihet si njeri që nuk e ndan paketën nga xhepi. Dy apo 3 muaj më pas, është kapiteni Xhorxho Kielini që flet për vesin e Mauricio Sarrit për të tymosur cigare njërën pas tjetrës. “Ne, si futbollistë, përpiqemi të

Vazhdoni leximin →

Kelini gjen dikë si veten: “Djallëzori” Sergio Ramos është mbrojtësi më i mirë në botë!

Kanë qenë përballë më shumë se një herë. Xhorxho Kielini e Sergio Ramos janë ndeshur në thuajse çdo nivel të Championsit, si dhe me kombëtaret, dhe italiani ka mbetur shumë i impresionuar nga spanjolli. Kapiteni i Juventusit vlerëson se Ramosi është mbrojtësi më i mirë i botës, edhe pse vetë cilësohet si një nga më

Vazhdoni leximin →

Çfarë “beteje treshe” mes Kielinit, Balotelit dhe Felipe Melos!

Sinqeriteti i parë mund të quhej krejt normal, pasi si një juventin “24-karatësh”, ai mund ta urrejë një kundërshtar të tillë, të paktën sportivisht. Xhorxho Kielini theksoi pikërisht se “sportivisht e urrej Interin”, fjalë prej kapiteni të Juventusit, një klubi që mban mend “kalçopolin” e vitit 2006. Gjithsesi, kapiteni bardhezi pati edhe dy komente të

Vazhdoni leximin →